Zdaniem Macieja Bukowskiego, szefa Instytutu Badań Strukturalnych, państwo ma pewne zobowiązania wobec obywateli i powinno się z nich wywiązywać, a jego agendy działać niezależnie od tego, czy jest kryzys czy nie.

  Urzędnicy wydają miliony na kampanie społeczne

a-bo-dawno-nie-bylo-Rekawiczki-302-2013

……….
ps.

Nowy Jork może skończyć jak Detroit
Burmistrz Nowego Jorku Mike Bloomberg ostrzega swoich potencjalnych następców, że jeśli nie uporają się z problemami systemu emerytalnego, miasto może pójść w ślady Detroit.

na szczęście to nie u nas. u Nas – to niemożliwe jest. (= powiedział w poprz. odcinku naszego serialu Pan Prezes Derdziuk.)
u nas – PAŃSTWO gwarantuje. (a będzie jeszcze bardziej…)
……….
a jakby co – to Unia = da. Albowiem:

Prawdziwym zagrożeniem zarówno dla stanu jak i miasta Nowy Jork, jest podążanie gospodarczą drogą Detroit. Miasto opiera się w wielkim stopniu na jednym sektorze – finansach. W 2011 roku 23 proc. zarobków nowojorczyków pochodziło z branży papierów wartościowych. To bardzo monotonna struktura, zważywszy na to, że mnóstwo innych branż takich jak prawo, consulting czy IT jest ściśle z finansami związana. Te dane nie uwzględniają całego zaplecza, które utrzymuje się dzięki branży finansowej: teatrów, klubów, sklepów, restauracji i tak dalej.

Jeśli finanse upadną, upadnie i gospodarka Nowego Jorku. Emerytury, składki i dodatki, których wielkość wydaje się dziś rozsądna, staną się nagle bezsensownie kosztowne.

a tego byśmy nie chcieli, prawda?
(wiemy to – z kampanii społecznej.)
……….

  Zbudują nowe muzeum
  na polu bitwy z bolszewikami

……….
jak widać – Pieniądze są. oraz zapał.
będą też Nowe Muzea.
(które warto będzie – zareklamować. Państwo ma przecież pewne zobowiązania wobec obywateli.)
……….
dobranoc Państwu. wracam do tradycyjnego bezrobocia (50+ …). czas do Muzeum.

15 odpowiedzi na “witamy nowy Tydzień Pracy i Wypoczynku.”

 1. Tak to wielkie zmartwienie dla Polski jeśli NY zbankrutuje, wręcz tragedia. Polacy bohatersko uporali się z problemem emerytur – każdemu po 50zł miesiecznie, choć już dzisiaj na murach można zobaczyć graffiti: „1000 złotych na miesiąc to przemoc”.
  (dziejś miałem zdjęcie)

 2. panie Balls, ja się jednak martwię o amerykę…

  Baer said at the beginning of the interview he arrived in Sarajevo by helicopter with three other agents on January 12 1991. He said that their jobs had been to keep an eye on the supposed Serbian terrorists, suspected of preparing an attack on Sarajevo.

  He said that they had information about a group called “Serbian Supreme” and their plans to attack key buildings in Sarajevo with the aim to make Bosnia leave Yugoslavia.

  However, he said, such group has never existed and he and other agents were tricked by their central command. They were actually given the task to warn people and raise panic amongst the politicians in Bosnia. They, as he said, basically just filled their heads with the idea that Serbs will attack. Eventually they realized they were spreading stories and fear about a group that did not exist.

Możliwość komentowania została wyłączona.