Sprawca zamieszania, 28-letni Marcin Plichta, „złoty chłopiec z Wybrzeża”, to prawdziwy człowiek-zagadka. Pojawił się znikąd i z dużą ilością gotówki.

…………………

    (…) a ten cwaniaczek z AG to Marcin Stefański z Gdańska Chełma

(…)
OLT to było zlecenie na czas Euro, żeby obciachu przed obcokrajowcami nie było. AG to była skarbonka do finansowania tego przedsięwzięcia, do której każdy w legalny sposób mógł wpłacić pieniądze bez nadzoru podatkowego – i np. je w ten sposób wyprać. Takie numery trzeba zrobić szybko i zamknąć je z hukiem, żeby wszyscy byli zadowoleni, że zostały zlikwidowane. A malutcy muszą zadowolić się 18h podróży PKP – i nawet zapalić, dla ostudzenia nerwów, nie pozwolą.

…………………

Według ustaleń „GPC” do Głównego Inspektora Informacji Finansowej napływały sygnały z różnych banków, w których Amber Gold miał konta i skrytki bankowe, gdzie miały być przechowywane cenne kruszce.

I to właśnie na podstawie informacji BGŻ, 28 czerwca prokuratura wszczęła śledztwo m.in. ws. podejrzenia prania brudnych pieniędzy…………………

Ten mechanizm powoduje, że rząd – poprzez całą podległą mu nomenklaturę – ma wpływ na życie znacznie większej liczby ludzi niż wynika to ze statystyk. Rząd stoi na czele piramidy gospodarczej, pod którą podpięte są – jawnie lub niejawnie – miliony Polaków. I te miliony nie chcą żadnej zmiany – niezależnie od własnych poglądów – bo wiedzą, że zmiana polityczna może przynieść im utratę zleceń, lub przynajmniej możliwość utraty. Bo jak upadnie ten wyżej, to i ja będę miał kłopoty. W końcu nowy przyprowadzi swoje zaprzyjaźnione firmy…

4 odpowiedzi na “aż tak Nic Nowego, że nawet Cytowanie mi Przeszłość przypomina.”

  1. wobec zmasowanego ataku, czas żeby gdzieś wyjechał na dłużej(odpocząć), nie mówię żeby zaraz wzorem starszych kolegów z ArtB do Izraela… są inne kraje, spokojniejsze.

  2. nie wiem jak to możliwe, ale nie słyszałem wcześniej o ofercie AG
    znaczy widziałem jakieś reklamy wsiały, ale równie obojętnie obok nich przechodziłem, jak obok reklam innych banków
    cóż
    gópi jakiś jestem, nie inwestuję

Możliwość komentowania została wyłączona.