na 18:oo. (ale chyba się nie załapałem…)

MOTTO:

  Cholera, gdybym wiedział, że tylu było legionistów, utworzyłbym nie 3, a …4 brygady Legionów!
  Słowa wnerwionego marszałka Piłsudskiego.

Te pełne goryczy słowa padły z ust „Dziadka”, kiedy pod koniec życia, dowiedział się, że ilość osób, które czerpała jakieś profity z racji walk w szeregach Legionów, PRZEKROCZYŁA LICZBĘ WSZYSTKICH LEGIONISTÓW, Z OSOBAMI POLEGŁYMI I ZMARŁYMI WŁĄCZNIE! A zaciekawił ten problem Marszałka, kiedy zaczepił go pewien stary i żyjący w nędzy rzeczywisty legionista, który miał Marszałkowi powiedzieć sławetne zdanie:

  „Z walką o niepodległość Rzeczpospolitej, jest jak z tymi, co wyciągali krowę z bagna. Cwaniacy ciągnęli za wymiona, więc mają teraz śmietanę i mleko. Ci, co rzeczywiście krowę z bagna wyciągnęli, ciągnęli ją za rogi i pchali, więc albo zostali poranieni rogami, albo mają …gówno”!

17 Odpowiedzi do “w piątek (Zdziś) zapraszamy do Domu Spotkań z Historią (a jak!)”

 1. Krowakalego (albo Kolega krowy, bo mnie się myli z tym dojeniem, od Dziecka; jak to Miastowemu).

 2. tak: a Koty w marcu, wiadomo (= od Dziecka).

  Świętujemy wolność na dachu Europejskiego

  (dodajmy, ze nadal — od xx Lat niewyremontowanego, a jak. oj, Czuję, rze siem Wnerwiam i czekam na Tenwjeczór, d. wybrzerzawpyskunjus [Ł].)

  1. I ja jestem za świętem upadku systemu nawet jako skrzypiący na dachu; niech tylko do komunizmu dodadzą upadek neoliberalizmu w Europie (całej). I najlepiej od jutra.

    1. oj, nie: a bo Panią = zacytuję (może, jak mnie dopuszczą…) jako głoswolnytęnofilmyfantastyczneundpozwoleniademnstracjiulicznychutwierdzający… (zawsze to z Cytatą — bardzi Nałukowo bedzie.)

    2. ………..że się dołączę.Fopa nie fopa, a wybory były i wszystko się zmieniło,
     nawet marchewka – nie mówiąc o kiju.

Komentarze są wyłączone.