książki

Różne: większe, mniejsze… (moje w tym teksty, zdjęcia i/lub projekty…)
mr m.Opowieść? Raczej mozaika, zbudowana z cytatów. O Peerelu, o III RP. O Deadlocku, Walku Dzedzeju, Brygadzie Kryzys, warszawskim reggae. Tilcie, Jarocinie, ulicy Siennej, Pańskiej i Grzybowskiej… O klubie „Riviera-Remont” i innych miejscach.
O mitologiach i faktach…
(…)
mr m.


gdzie kupić? może jeszcze w sklepie: Manufaktura Legenda


Próbuję opracować spisany kiedyś (lata 70.) życiorys: oto moja matka Barbara Anna z d. Zawisławska. Konfrontuję go z innymi papierami: dokumentami, świadectwami… Wiele mam, sporo brakuje. Dzieje ludzi nieistotnych w dziejach…
(…)
mr m.


Państwo Nikt. Dzieje ludzi nieważnych”, taki nieco większy pomysł…

gdzie kupić? w sklepie: Manufaktura Legenda, w innych sklepach w Sieci…i wreszcie „Bob Neveselý” Rafała Rękosiewicza, z niewielką pomocą Przyjaciół (2017). takich jak np. Ewelina i Marcin, mecenasi i opiekuni przedsięwziecia. czy mr makowski – dobór, projekt, typografia, wyszperania, przypisy. i tak dalej.
mr m.
(cyt.)
Marian Neveselý: z książek. książka jest wtedy, kiedy napisze ją pisarz. to jest taki facet, albo pani, że stworzy w głowie spójny świat ze swoich realów i nierealów, i o nim opowie powalająco. i może tak od nowa wiele razy. każdy ma prawo napisać swoje, co przeżył, i jak rozumiał, bo to jedyne jego świadectwo bytu w okolicznościach zastanych.
ale to nie jest książka, tylko samoopis.


gdzie kupić? nigdzie, niestety, to druk nie do sprzedaży, taki „artystyczno-edukacyjny”, 55 egzemplarzy.

oraz inne wspólne:


Ostateczny album o Jarocinie…

Pokolenie J8
Konrad Wojciechowski
m.r. makowski


gdzie kupić? może w „In Rock”?


(można też napisać do mnie, ale nie mam praktycznie żadnych autorskich, nieco „Państwa Nikt…” zostało, bo ona trudna i smutna jest. mr m.)

Dodaj komentarz